MENU
ENEN

Nvidia i Broadcom nadal faworytami na fali "gorączki AI"

Nvidia i Broadcom nadal faworytami na fali "gorączki AI"
Financial Expert Stock Markets 03 April 2024

Gdy akcje producentów chipów nadal rosną, uwaga pozostaje skupiona na gigantach branżowych, takich jak Nvidia (NASDAQ:NVDA) i inne firmy zajmujące się chipami skoncentrowanymi na sztucznej inteligencji. Wśród tego wzrostu, Bank of America (NYSE:BAC) potwierdził swoje zaufanie do perspektyw Nvidii i innych akcji producentów chipów AI, podkreślając ich status jako najlepszych typów.

Rajd na akcjach producentów chipów AI
Zwyżka na akcjach producentów chipów AI była napędzana przez kilka istotnych czynników. W ciągu ostatnich 12 miesięcy fundusz SOX ETF odnotował wzrost o 57,75%, podkreślając gorący charakter branży półprzewodników, szczególnie w przypadku nazw, które korzystają z rozwoju sztucznej inteligencji.

Akcje takie jak NVIDIA i Advanced Micro Devices (NASDAQ:AMD) odnotowały gwałtowny wzrost cen. Na przykład AMD zyskało 25% w 2024 r. i ponad 87% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, podczas gdy NVDA zyskała 83,5% w tym roku i aż 236,8% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W niedawnej nocie analitycy Melius podnieśli swoją cenę docelową dla AMD do 265 USD z 192 USD, utrzymując rekomendację „Kupuj”. Oświadczyli inwestorom, że akcje AMD są postrzegane, jako "Mini-Nvidia", ale ostrzegli jednocześnie, aby nie sprzedawali swoich akcji Nvidii.

"Nie wierzymy, że AMD będzie miało negatywny wpływ na dynamikę Nvidii, ponieważ całkowity dostępny rynek (TAM) jest większy, a Nvidia jest siłą napędową w branży" - oświadczyła firma. "Nvidia nadal wyświadcza przysługę AMD i wszystkim innym, rozszerzając rynek i zwiększając świadomość".

Oczywiście wzrost wielu akcji producentów chipów jest wspierany przez rosnący globalny popyt na chipy półprzewodnikowe, które są niezbędne do zasilania modeli i aplikacji AI. Wzrost zapasów chipów AI można przypisać ciągłemu rozwojowi i wdrażaniu technologii AI w różnych branżach.

Rozprzestrzenianie się aplikacji AI w połączeniu z bezprecedensowym potencjałem wzrostu zwiększyło zaufanie inwestorów do akcji chipów, co przyczyniło się do ich imponującego wzrostu w ostatnim czasie.

Nvidia i Broadcom to najchętniej wybierane spółki przez Bank of America
W nocie do klientów w tym tygodniu analitycy Bank of America stwierdzili, że Nvidia i Broadcom Inc (NASDAQ:AVGO) są ich najlepszymi typami w amerykańskim sektorze półprzewodników, zauważając, że adopcja serwerów z akceleracją/sztuczną inteligencją jest zmianą pokoleniową, w której NVDA i AVGO przodują.

"Uważamy jednak, że rosnąca fala (rynek akceleratorów podwoi się do 200 miliardów dolarów w ciągu najbliższych 3 lat) może stworzyć niestabilne, ale owocne możliwości wśród dostawców nr 2, w tym 1) MRVL (nr 2 do AVGO w sieciach AI, obiecujący w niestandardowych chipach), 3) MU (potencjał do szybkiego zwiększenia udziału w rynku pamięci o wysokiej przepustowości lub HBM za koreańskimi odpowiednikami) i 3) AMD (nr 2 GPU i nr 3 dostawca akceleratorów AI)" - napisał bank.

Analitycy dodali również: "Co ciekawe, każdy "młodszy samuraj" handluje z premią do wyceny w stosunku do swojego lidera, więc spodziewana jest większa zmienność akcji. Jednak w miarę jak lider rozszerza rynkowy TAM, junior może prawdopodobnie nadal tworzyć dochodową niszę".

Previous articles

Gold's glittering run set for bumpy ride as rate-cut expectations suffer blow

21 April 2024

Gold has glittered its way to record highs on a diet of geopolitical tensions, a weaker dollar, sluggish real yields, but with rate cut expectations suffering a major blow, the yellow metal's run c...

Bitcoin Critic Peter Schiff Issues Warning to BTC Holders as Halving Completes

21 April 2024

As the Bitcoin community celebrated the completion of another halving event, renowned Bitcoin critic Peter Schiff took to the stage with a warning for BTC holders.

The highly anticipated Bi...

Tesla cuts EV prices again as stock continues to slide

21 April 2024

Tesla (NASDAQ:TSLA) has slashed prices on several of its electric vehicle (EV) models in the United States, with cuts reaching as much as $2,000. This marks another adjustment in its pricing strate...

Morgan Stanley gives up June rate cut bet as stronger inflation muddies outlook

16 April 2024

Morgan Stanley ditched its call for a June interest rate cut and now sees the Federal Reserve cutting three times year following recent stronger inflation and growth data that muddied the outlook f...

Stock Market today: Dow slides on geopolitical tensions, spike in Treasury yieldsStock Market today: Dow slides on geopolitical tensions, spike in Treasury yields

16 April 2024

The Dow slumped Monday, pressured by a spike in Treasury yields as geopolitical tensions and stronger-than-expected retail sales data dented expectations for interest rate cuts and overshadowed str...